Bitcoin spadł o małe 4,5% w ciągu ostatniego tygodnia, gdy moneta osiągnęła poziom 11.750 dolarów.
Pod koniec ubiegłego tygodnia Bitcoin załamał się pod poprzednim kanałem cen rosnących, ale udało mu się znaleźć wsparcie na równoległej linii trendu
Zanikający pęd spowodował, że Bitcoin włamał się pod ten kanał cenowy zgodnie z oczekiwaniami.
Cena Bitcoina 11.775 USD

W zeszłym tygodniu Bitcoin stanął w obliczu spadającej dynamiki, ponieważ RSI nadal spadał z poziomu powyżej 50 do poniżej, co wskazywało, że niedźwiedzie przejęły kontrolę nad dynamiką rynku. Kiedy połączymy to z faktem, że wolumen spadał, Bitcoin wyłamał się poniżej poprzedniego kanału wzrostu cen, w którym handlował.

Jednak Bitcoin zdołał znaleźć wsparcie na równoległej linii trendu do tego kanału cenowego, ponieważ byki walczyły o utrzymanie ceny Bitcoin Profit powyżej tego poziomu. Od momentu osiągnięcia tej równoległej linii trendu wzrostowego, kupującym udało się zamknąć każdy kolejny dzień powyżej tej linii, w miarę jak rozpęd zaczyna się odbijać na bykach.

Portfel

Bitcoin znajduje się w tym krótkoterminowym kanale wzrostu cen od początku sierpnia. Jednak przed Bitcoinem jest kilka niepokojących sygnałów. Przede wszystkim wydaje się, że inwestorzy instytucjonalni mogą być obecnie dość niedźwiedzi, ponieważ mają więcej krótkich pozycji niż kiedykolwiek wcześniej. W przeciwieństwie do tego, wydaje się, że inwestorzy detaliczni są bardziej byczy niż kiedykolwiek, ponieważ otwierają więcej pozycji długich niż kiedykolwiek wcześniej:

Nie jest jasne, dlaczego istnieje tak duża rozbieżność między inwestorami instytucjonalnymi a inwestorami detalicznymi. Rozbieżność między nimi jest jednak oczywista i powinniśmy ją dostrzec. Kiedy inwestorzy instytucjonalni są niedźwiedzi, mają ku temu swoje powody, które zazwyczaj wynikają z ogólnej siły gospodarki. Kiedy handlowcy detaliczni są byczy, kierują się po prostu strachem i chciwością.

Co ciekawe, w zeszłym tygodniu dolar amerykański uderzył w świeżo zaniżony o 2 lata poziom, ponieważ zdrowie amerykańskiej gospodarki zaczyna być kwestionowane. Dlatego też niektórzy analitycy uważają, że Bitcoin będzie kontynuował wzrost w ciągu kolejnych tygodni (nawet jeśli instytucje są teraz niedźwiedzie). Kiedy połączymy słabego dolara z nadchodzącymi wyborami, wydaje się, że Bitcoin może być w doskonałej pozycji do rajdowania trudniej i osiągnąć 20.000 dolarów ponownie w ciągu najbliższych miesięcy.

Wybory w USA ponownie wywołają niepewność w globalnej gospodarce. Inwestorzy zaczną pozostawiać tradycyjne aktywa w poszukiwaniu bardziej bezpiecznych opcji – Gold i Bitcoin są jednymi z najlepszych opcji.

Analiza cen Bitcoinów

Co się dzieje?
Patrząc na powyższy wykres dzienny, widzimy, że Bitcoin handlował w kanale wzrostu cen. W mojej ostatniej analizie Bitcoin, Bitcoin przekroczył dolną granicę kanału cenowego. Stwierdziłem, że spadek dynamiki prawdopodobnie zepchnie Bitcoin w dół do równoległej linii trendu w ciągu weekendu – to właśnie się stało.

Widzimy, że Bitcoin znalazł wsparcie na tej równoległej linii trendu wzrostowego i od tego czasu przesuwa się wzdłuż konturu tej linii. Bitcoin spadł w sobotę, ale udało mu się znaleźć wsparcie na poziomie 1.272 Fib Extension na poziomie 11.368 dolarów, ponieważ byki szybko odbiły się stąd wyżej.

Przyjrzyjmy się wykresowi 4HR, aby lepiej zrozumieć, co się dzieje:

Co się dzieje?
Przyjrzyjmy się bliżej, z łatwością możemy zobaczyć odbicie na minusie 1.272 Fib Extension na poziomie $11.386 w sobotę. Od momentu odbicia stamtąd, kupujący pchają się wyżej, aby utrzymać się powyżej linii trendu wzrostowego.

Bycze napotykają teraz na krótkotrwały opór przy niedźwiedzim wsparciu błonnika .382 Retracement około 11 800 dolarów i muszą przeniknąć powyżej tego miejsca, aby ponownie wypchnąć wyżej.

Krótkoterminowa prognoza ceny Bitcoinów: Bullish
Pomimo przerwy pod kanałem wzrostu cen, Bitcoin pozostaje byczy w krótkiej perspektywie czasowej. Moneta musiałaby spaść poniżej dolnej części przedziału cenowego sierpnia na 11 000 dolarów, zanim stałaby się neutralna. Musiałaby być kontynuowana poniżej 10.200 dolarów (100-dniowy EMA) zanim zmieniłaby się w niedźwiedzie warunki handlowe.

Patrząc na obydwa wykresy, jeśli sprzedający popychają się poniżej linii trendu wzrostowego 11,600$ (linia trendu wzrostowego i .236 Fib Retracement), pierwszy poziom wsparcia wynosi 11,500$. Następnie wsparcie wynosi $11.388 (minus 1.272 Fib Extension), $11.244 (minus 1.414 Fib Extension) i $11.000.

Poniżej $11,000 wsparcie wynosi $10,645, $10,412 i $10,212 (.618 Fib Retracement & 100-days EMA).

Gdzie jest opór do góry nogami?
Po drugiej stronie, pierwszy poziom oporu wynosi 11 800 USD. Następnie opór wynosi $12 000, $12 126 (1,272 wydłużenie włókna), $12 352 i $12 471 (1,414 wydłużenie włókna). Jeśli kupujący nadal będą mieli większy opór, dodatkowy opór wyniesie 12 600 USD, 12 841 USD i 13 000 USD.

Co pokazują wskaźniki techniczne?
RSI spadły poniżej średniej linii w zeszłym tygodniu, kiedy to sprzedający zaczęli przejmować kontrolę nad dynamiką rynku. Jednakże, nabywcy zepchnęli się z powrotem do linii środkowej, gdy na rynku pojawiło się niezdecydowanie. Przerwa powyżej 50 daje bykom impet niezbędny do ponownego wypchnięcia się w górę.

Dodatkowo, Stochastyczne RSI jest primowane dla byczego sygnału zwrotnicy, który powinien wysyłać rynek wyżej.

Bądź na bieżąco z najnowszymi prognozami cen Bitcoinów na CoinCodex.

Empfohlene Artikel